Porządek nabożeństw 5. - 12.05.2024

Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów” ( św. Teresa z Lisieux )

05.05.2024 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

7.30 – Za ++ dziadków Anielę, Karola Sufa, Mateusza, Marię Kowal, rodziców Karola, Marię Sufa, braci Karola i Andrzeja, ++ z bliższej i dalszej rodziny, ++ Księży, którzy pracowali w naszej Parafii; domostwo do Opatrzności Bożej.

9.30 - Rudnik : Za ++ Franciszka Machej w 1 rocznicę śmierci, żonę Krystynę, ich rodziców, ++ z rodzin Machej, Ogrocki, Holeksa, dusze w czyśćcu cierpiące; domostwo do Opatrzności Bożej.

11.00 – Rudnik : W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodziców.

11.00 - Za ++ Franciszka Goryczkę w 3 rocznicę śmierci, żonę Helenę, syna Bogusława, rodziców z obu stron, ++ z rodziny; domostwo do Opatrzn. Bożej.

16.00 – Majowe - Rudnik

17.00 – Kaplica Opatrzności Bożej : Za ++ Czesława Stoły w 22 rocznicę śmierci, jego żonę Annę, dziadków Annę i Stanisława, Marię, Franciszkę i Władysława Motyka.

06.05.2024 - Poniedziałek ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA - DNI KRZYŻOWE - / w okresie zasiewów /

17.00 - 1. Za ++ Erykę, Władysława Siekierka, Marię, Filipa Śmiga, synów Henryka, Brunona, żonę Otylię, wszystkich ++ z rodzin Goryczka, Siekierka, Korkus i Tomala – o radość wieczną oraz opiekę Opatrzności Bożej dla rodziny.

2. - Za + Franciszka Wawrzyczka – od rodzin Czauderna i Pławecki.

3. – Za + Zbigniewa Gwóźdź – od szwagierki Moniki z rodziną - / odprawia Ks. Grzegorz poza Parafią /.

Procesja do kapliczki p. Łazarz - Majowe

07.05.2024 - Wtorek - DNI KRZYŻOWE - / o uświęcenie pracy ludzkiej /

17.00 – 1. Za + Franciszka Wawrzyczka – od rodziny Szpak z Makowa Podhalańskiego.

2. Za + męża Bolesława, ++ jego rodziców, teściów, syna Tadeusza, siostry Stefanię i Zofię, ++ z rodziny Dragon.

Procesja do Krzyża i kapliczki przy ul. Długiej - Majowe

08.05.2024 - Środa UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI - DNI KRZYŻOWE - / za głodujących /

16.00 - Rudnik : 1. Za ++ Joannę Witak, jej teścia i dziadków.

2. Za + Wiktorię Kędziera – od Kariny, Jana i Oliwii Parchańskich

17.00 – Za + Szymona Żyłę – od pracownic Pracowni Endoskopii Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Procesja do Św. Jana Nepomucena - Majowe

09.05.2024 - Czwartek

16.00 – GODZINA ŚWIĘTA - Majowe

17.00 – 1. Za ++ Annę, Jana, Marię, Piotra, Kazimierza, Jana, Stanisławę, + o. Ottona

2. – Za ++ Anielę, Zygmunta Grzywa, Marię, Stanisława Janik, Annę, Jana Macura, Stanisława Bagińskiego, Bogusławę Foltyn, dusze w czyśćcu cierpiące; domostwo do Opatrzności Bożej.

3. Za + Renatę Błahut – od Domowego Kościoła.

10.05.2024 - Piątek

16.00 - Rudnik : 1. Za ++ Helenę, Wilhelma Szuster, Beniamina i Józefę Feruga, ++ z rodzin Feruga, Szuster i Pszczólka.

2. Za + Helenę Parchańską – od szwagierki Wawrzyczkowej, Żyłowej i Ochmanowej.

16.30 Majowe

17.00 – Za ++ rodziców Annę i Karola, brata Edwarda, + Alojzego Szajter, Marię, Józefa Szajter, synową Marię Szajter, + Tadeusza Węglorza.

11.05.2024 - Sobota

8.00 Za + Franciszka Wawrzyczka – od koleżanek Urszuli Ani, Gosi i Bożeny

16.30 Majowe

17.00 – 1. Za ++ Zofię Żyła, męża Józefa, syna Edwarda.

2. Za + Szymona Żyłę – od Jana, Krzysztofa, Andrzeja Czakon, Izabeli Klimosz z rodzinami

12.05.2024 NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

7.30- Za ++ Wiktorię, Alojzego Botorek, ++ całą rodzinę Botorkową i Trojanową.

9.30 - Rudnik : Za ++ Krystynę, Stanisława Grzebień, Izabelę, Jana Kasprzyca, ++ członków rodziny, dusze w czyśćcu cierpiące; domostwo do Opatrzności Bożej.

11.00 – W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodziców.

16.00 Majowe

17.00 – Kaplica Opatrzności Bożej : Za ++ Aurelię Szajter w 6 rocznicę śmierci, męża Antoniego, siostrę Małgorzatę, szwagra Henryka, zięcia Władysława; domostwo do Opatrzności Bożej.