Ustawa Kamilka

Do 15 sierpnia 2024 roku, każda instytucja, z której usług korzystają dzieci, musiała wdrożyć tzw. standardy ochrony małoletnich. Mają one m.in. pomóc wcześniej dostrzegać sygnały, że dziecku może dziać się krzywda lub chronić przed nią.

"Standardy ochrony, do których obliguje tzw. ustawa Kamilka z lipca 2023 r., zostały już przyjęte w Kościele katolickim w Polsce i stopniowo są wdrażane" - przekazał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC.  Zaznaczył, że "ustawa została przyjęta z otwartością."

W związku z tym, również w naszej parafii został opracowany dokument: Standardy ochrony dzieci w parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich.

Zasady opisane w tym dokumencie zostały już wdrożone, a z samym dokumentem można zapoznać się pod linkiem: Standardy ochrony dzieci w parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich