Ogłoszenia duszpasterskie 24.04 - 1.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO)

1. Dziś obchodzimy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z obietnicą Pana Jezusa możemy tego dnia wyprosić dla siebie całkowite darowanie win i kar. Warunkiem jest uczestnictwo w Eucharystii, przyjęcie Komunii św. i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest to także święto patronalne Caritas. – O godz. 15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA - Msza święta wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - poniedziałek – święto Św. Marka , ewangelisty. Modlimy się o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy oraz o urodzaje. Po Mszy św. procesja do Krzyża przy kościele. - wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski - piątek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to również Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

3. We wtorek Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 30 rocznicę święceń biskupich. Pamiętamy w modlitwach o osobie pierwszego Biskupa Bielsko – Żywieckiego.

4. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek – o 17.00 - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży.

6. W sobotę 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godz. 12.00. Zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia we wtorek, 3 maja o godz. 15,00 modlitwą Koronki oraz Mszą św.

7. W przyszłą niedzielę, 1 maja – uroczystość I Komunii św. w Rudniku. Msza św. o 11.00 – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodziców i chrzestnych. Również od przyszłej niedzieli rozpoczynamy odprawianie Mszy św. w Kaplicy Opatrzności Bożej.

8. Przypominamy, że codziennie o 16.30 – odmawiamy Różaniec – w intencji Ojczyzny oraz o pokój na świecie. 

9. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z Odnóżki: ul. Żwirowa 5, 7 ; ul. Cieszyńska 11, 15, 21, 25