Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021-2.01.2022

NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY : JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętamy w naszych modlitwach o własnych rodzinach. Módlmy się też za wszystkie rodziny rozbite na terenie naszej parafii i rodziny dotknięte agresją i niezgodą. O godz. 16.30 – zapraszamy na nieszpory. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – święto Św. Jana , apostoła i ewangelisty

- we wtorek – święto Św. Młodzianków, męczenników

- w piątek, 31. XII. – wspomnienie Św. Sylwestra I, papieża

- w sobotę 01.01 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

3. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Z racji przypadającego w tym dniu święta Św. Młodzianków po Mszy św. udzielimy dzieciom błogosławieństwa.

4. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy o nowe powołania – także z naszej wspólnoty parafialnej

5.W piątek przypada ostatni dzień roku 2021. Msze św. dziękczynne za miniony rok połączone z rocznym sprawozdaniem składanym przez Ks. Proboszcza – w Rudniku o godz. 14.00, a w kościele parafialnym o godz. 16.00. Tego dnia odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy … Na ten dzień Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy zwalniającej od wstrzemięźliwości odnośnie do pokarmów mięsnych.

6. W sobotę świętujemy pierwszy dzień Nowego Roku 2022 Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie, a zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. Plan Mszy Kolędowych – 2021 / 2022 podany jest w gablotkach, na stronie internetowej oraz w styczniowym numerze „Anioła Kończyckiego”.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii.

Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w czwartek do sprzątania prosimy rodziny dzielnicy : Łubowiec ul. Pilotów 11, 15, 17, 25, 28