Ogłoszenia duszpasterskie 22. - 29.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Pan Bóg powierzył nam dobra tego świata. On jest dawcą wszystkich darów i chce, żebyśmy w dużych i małych sprawach obchodzili się z nimi właściwie. Przed Stwórcą będziemy musieli kiedyś zdać rachunek ze swojego życia, podejmowanych czynów, i realizowanych obowiązków czy zadań. To, czym dysponujemy, ostatecznie nie zawdzięczamy samym sobie, lecz Bogu, któremu winniśmy permanentną wdzięczność.

1. Dziś nieszpory o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 . O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska. Będziemy polecać wszystkie sprawy Parafii, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera - we wtorek - święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku - Białej - w piątek - wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera - w sobotę - wspomnienie Św. Wacława, męczennika

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. 

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : w Rudniku o godz. 16.00 oraz w kościele parafialnym o godz.17.00 .

7. W przyszłą niedzielę, 29 września przypada Odpust ku czci Św. Michała Archanioła, Patrona naszej Parafii. Uroczysta suma Odpustowa o godz. 11.30. Słowo Boże wygłosi O. Winicjusz -franciszkanin. Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, dzieci I - szo Komunijne w strojach, panie w strojach regionalnych oraz wszystkich wiernych do licznego udziału w uroczystości odpustowej.

8. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. 

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy : Rodziny z Os. "Karolinka"

ul. Karolinka 8, 10

ul. Prosta 8, 7, 4, 3