​OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

1. Przypominamy, że według najnowszych rozporządzeń władz państwowych i kościelnych, liczba uczestników Mszy Świętych została zwiększona stosownie do metrażu danej świątyni. W naszej parafii wygląda to następująco:

- w kościele parafialnym - 30 osób

- w Rudniku - 10 osób

- w Opatrzności Bożej - 25 osób

Szczegóły rozkładu miejsc znajdziemy w gablotkach i na drzwiach świątyń. W razie jakichkolwiek nowych zmian, informacja pojawi się na stronie internetowej, dlatego zachęcamy do jej regularnego odwiedzania.

2. Przypominamy też, że od wtorku po Wielkanocy (od 14 kwietnia) wznowiliśmy odprawianie Mszy Świętych w kościele Opatrzności Bożej - we wtorki i czwartki o 18.00, a w niedziele i święta o 17.00 oraz o 19.00. Mszę o 19.00 wprowadziliśmy po zwiększeniu liczby uczestników, aby dać wiernym dodatkową możliwość uczestnictwa w niedzielnej liturgii. Msza ta została prowadzona na próbę. Jeśli nie będzie chętnych, pozostawimy tylko jedną Mszę o 17.00.

3. Zapraszamy na 16.30 do kościoła parafialnego na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się o oddalenie epidemii koronawirusa, odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiewając suplikacje błagalne.

4. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek - Wygoda: ul. Wygoda 4, 5, 7, 8; ul. Cieszyńska 53

5. Pamiętajmy, że nasza Parafia ma na utrzymaniu trzy świątynie. Od zawsze nasze kościoły utrzymywane były i są z Waszych składek niedzielnych i świątecznych. Ich zbieranie z przyczyn oczywistych zostało ograniczone tylko do wyznaczonej przepisami sanitarnymi liczby wiernych. Dlatego zwracamy się do Was Parafianie z gorąca prośbą, abyście poprzez wpłaty na konto parafialne, lub ofiary do skarbon w kościele poratowali nas administratorów parafii, aby te świątynie mogły funkcjonować (opłaty za energię, gaz, zapłata zatrudnionym w kościele itp.)

Numer naszego konta:

B. Sp. Cieszyn o/Hażlach

50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła, Kończyce Wielkie