Ogłoszenia duszpasterskie 9. - 16.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego to od zarania chrześcijaństwa święto przełomu i przejścia. Otrzymawszy Ducha Świętego, młody Kościół otwiera się i rusza na cały świat. Uczniowie niegdyś wylęknieni, teraz przepełnieni są radością, wolni i gotowi do wyznawania swojej wiary. W tym zadaniu nic się nie zmienia, wciąż chodzi o odwagę i siłę świadectwa, aby do wszystkich ludzi dotarła prawda o Bożym zbawieniu.

1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. O godz. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wieczorna o 17.00.

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - we wtorek - wspomnienie Św. Barnaby, apostoła - w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - w piątek - wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. Jutro, w poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.30 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o 16.00. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka tego dnia przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

4. W czwartek- 13 czerwca - Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00 - w ramach Godziny Świętej. 

5. W piątek - Msza św. szkolna : - w Rudniku - o godz. 16.00, - w kościele parafialnym o godz.17.00.

6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, sobotę i w niedzielę o 16.30, pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 21.00 - Apel Jasnogórski połączony z Różańcem dziękczynnym za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Lewej Strony Piotrówki

ul. Ks. Olszaka 41, 43, 45

ul. Młyńska 8, 6, 4