Ogłoszenia duszpasterskie 8. - 15.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny . O godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Dzisiaj też modlitwą i ofiarą ( do puszek ) wspieramy Kościół na Wschodzie.

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w piątek - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy - w sobotę - wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu . Modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Msze św. roratnie w kościele parafialnym - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 ; - w sobotę o godz. 8.00 Roraty w Rudniku - w poniedziałek, wtorek i czwartek - o godz. 7.00 ; - w środę i piątek - o godz. 16.00

Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież.

5. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Pod dzwonnicą można nabyć świece "Caritas" oraz opłatki wigilijne.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. 

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Odnóżki :

ul. Cieszyńska 6, 8, 12, 18, 20