Ogłoszenia duszpasterskie 8.-15.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Usłyszeliśmy głos Jezusa Chrystusa wzywający nas do pójścia za Nim, w Jego imię zebraliśmy się na niedzielnej liturgii. Jesteśmy gotowi, aby słuchać Jego słowa i karmić się Chlebem eucharystycznym. Ta decyzja niesie za sobą konsekwencje dla naszego życia : chodzi o to, by je prowadzić, naśladując we wszystkim Pana. Podczas sprawowania Eucharystii wejdźmy we wspólnotę z Nim i nawzajem ze sobą, aby odważnie pójść Jego śladem oraz kształtować naszą codzienność zgodnie z wyznawaną wiarą.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory niedzielne i Msza św. wieczorna o17.00. Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania.

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w piątek - wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła - w sobotę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. We wtorek po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. 

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : w Rudniku godz. 16.00 oraz w kościele parafialnym o godz.17.00 . Jest to 13 dzień miesiąca - Dzień Fatimski. Nabożeństwo Fatimskie w kościele parafialnym po Mszy świętej szkolnej .

7. W przyszłą niedzielę, 15 września przypada uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Imienia Maryi w Rudniku. Suma odpustowa o godz. 11.00 i nieszpory o godz. 16.00 - w Rudniku. Msze św. o 7.30 , 9.30 i 17.00 - w kościele parafialnym. Również w przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę składka specjalna. 

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy: Rodziny z Os. "Karolinka" ul. Ks. Olszaka 6, 8, 12, 12A ul. Prosta 1, 1A