Ogłoszenia duszpasterskie 5.-12.06.2022

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś obchodzimy w kościele katolickim uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Prośmy Ducha Świętego, aby w bogactwie swoich siedmiu darów – był obecny na wszystkich drogach naszej codzienności. - O godz. 16.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa - Msza św. wieczorna o godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. - Dzisiaj też odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godz. 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

- wtorek – wspomnienie Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika

- środa – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

- czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- sobota – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła

3. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7.30 i 17.00 – w kościele parafialnym i w Rudniku o godz. 16.00

4. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIETA, podczas której polecać będziemy sprawę powołań do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej.

5. W piątekdzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną :

- w Rudniku – o godz. 16.00

- w kościele parafialnym - o godz. 17.00

6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, sobotę i niedzielę o 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą, zaś w czwartek – od godz.16.00 - w czasie Godziny Świętej.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Holica ul. Dolna 21 ul. Górna 13, 17, 19 ul. Zamkowa 14