Ogłoszenia duszpasterskie 4.-11.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Wielkanocną. Jest to najważniejsze święto chrześcijańskie. Swoim zmartwychwstaniem Chrystus udowodnił, że jest Prawdziwym Bogiem. Św. Paweł pisał o tym wydarzeniu, że gdyby Jezus nie powstał z martwych, okazałby się tylko zwykłym człowiekiem, a nasza chrześcijańska wiara nie miałaby sensu. Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę, ale o godz. 9.00 będzie w kościele parafialnym dodatkowa Msza dzisiaj, jak również w Poniedziałek Wielkanocny. Przypominamy też, że w oba dni świąteczne będzie w kościele parafialnym również wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.
  2. W tym tygodniu, w ramach Rożańca do Granic Nieba o 16.30 będziemy też odprawiali nowennę do Miłosierdzia Bożego przed niedzielnym świętem.
  3. W Czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu, czyli Godzinę Świętą, podczas której powierzamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi sprawę powołań do służby Bożej w Kościele. Modlimy się także o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W Piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę szkolną - do Rudnika na godz.16.00, a do kościoła parafialnego na godz.17.00. Przypominamy, że w piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Bóg zapłać - za przygotowanie naszych świątyń do obchodów Wielkiego Tygodnia. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy - Holica: ul. Górna 31, 29, 23, 23B, 18
  6. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona z woli samego Chrystusa. Tego dnia zapraszamy również do kościoła parafialnego na dodatkową Mszę o godz.9.00 a na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Pamiętajmy, że zgodnie z obietnicą Chrytusa możemy tego dnia wyprosić dla siebie całowite darowanie win i kar. Warunkem jest uczestnictwo w Eucharystii, przyjęcie Komunii Świętej i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to także święto patronalne CARITAS.