Ogłoszenia duszpasterskie 31.07. - 7.08.2022

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz.16.30 nieszpory i Msza św. o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.

– w czwartek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

- w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego

3. We wtorek, 2 sierpnia przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki : odmówienie modlitwy „ Ojcze nasz …”,„ Wierzę w Boga Ojca”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia sakramentalnej spowiedzi i komunii św.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– I Czwartek – od 16.00 – Godzina Święta, podczas której polecamy sprawę powołań do służby Bożej samemu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

I Piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

I Sobotaczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec , po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. / Tel. 33 / 8 569 310 / Również w sobotę / 6. VIII. / - około godz. 10.30 będziemy gościć Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Cieszyńskiej podążających na Jasną Górę.

5. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek, I sobotę - godzinę przed Mszą św.

6. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Podkaczok : ul. Spacerowa 63, 59, 57, 55, 43