Ogłoszenia duszpasterskie 30.10. - 06.11.2022

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś ostatnia niedziela października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła. O godz.16.30 – Różaniec i Msza św. o 17.00.

2. We wtorek – 1 listopada -Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7.30 i 11.00 – w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30. O godz. 14.00 – nabożeństwo za Zmarłych. Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich najbliższych proszę o udział w procesji ze świecami. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz…” i „Wierzę … ” modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu w dniach od 1 – 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się za Zmarłych. O godz. 19.00 na Górnym Cmentarzu młodzież poprowadzi Różaniec z zaleckami. Zapraszamy młodzież, dorosłych i rodziny do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

3. W środę – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00 – w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 9.30

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

ICzwartek - od godz. 16.00 – Godzina Święta. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania.

– I Piątek – w liturgii wspomimamy Św. Karola Boromeusza. W tym dniu przypada również 42 rocznica przyjęcia sakry przez biskupa Janusza Zimniaka, którego polecamy pamięci modlitewnej. Dzieci oraz młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną – w Rudniku o godz. 16.00 oraz - w kościele parafialnym o godz.17.00. Z racji pierwszego piątku zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.

– I Sobota – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy telefoniczne w kancelarii parafialnej. / Tel. 33 8 569 310 /

5. Wypominki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Różaniec za Zmarłych w dniach od 2 – 8 listopada o godz. 16.30

6. Od dzisiaj do wtorku - młodzież oazowa rozprowadza znicze. Przypominamy, że ze względu na zabytkowy Kościół, wokół Kościoła używamy zniczy na baterie.

Można komuś sprawić prezent, pamiątkę, niespodziankę nabywając „ Kubek parafianina ”.

7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. , zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę godzinę przed Mszą Świętej.

8. W przyszłą niedzielę / 06.XI. / - w Oświęcimiu – Brzezince odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.

9. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY / ODDZIAŁ HAŻLACH

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy Karłowiec : ul. Zamkowa 27 ul. Dworska 1, 2, 4 ul. Dębina 7, 9