Ogłoszenia duszpasterskie 30.09. - 07.10.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Z ewangelicznej wypowiedzi Jezusa : Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami ( MK 9, 40 ) bije wspaniałomyślność i zdrowo pojęta tolerancja. To pytanie o naszą relację względem czyniących dobro, którzy jednak inaczej okazują swoją pobożność i wiarę. Duch Boży wieje kędy chce i uzdalnia ludzi do czynienia dobra. Otwórzmy się na Jego działanie w świecie. Zauważmy i doceńmy dobro będące owocem Jego natchnień, dokonywanych także przez innych ludzi.

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.30. Słowo Boże wygłosi Ks. Mateusz Kierczak. O godz. 16.30 nieszpory odpustowe i Msza św. wieczorna o 17.00. Dzisiaj też w naszej Parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Plan Adoracji podany jest w gablotkach przy kościele.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

- we wtorek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

- w czwartek - wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

- w piątek - wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

3. W poniedziałek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30

4. We wtorek, 2 października na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo małych dzieci z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Aniołów Stróżów.

5. W środę - po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

- I Czwartek - modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. Od 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

- I Piątek - wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

- I Sobota - oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca.

O godz. 7.30 - różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godziny 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 7 października w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. Na Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Odnóżki

ul. Cieszyńska 8, 6, 12, 18, 20