Ogłoszenia duszpasterskie 30.06 - 7.07.2024

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. wieczorna o godzinie 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w środę – święto Św. Tomasza, Apostoła

- w sobotę – wspomnienie Bł. Marii Ledóchowskiej, dziewicy

3. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

– I Czwartek – od 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania do posługi kapłańskiej, misyjnej, katechetycznej i życia konsekrowanego.

- IPiątek – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa

- I Sobota – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. / Tel. 33 / 8 569 310 /.

4. W przyszłą niedzielę, 7 lipca – przypada odpust ku czci Opatrzności Bożej. Suma odpustowa o godz. 11.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej. Słowo Boże głosi ks. dr hab. Wojciech Medwid, wikariusz parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Na sumę zapraszam poczty sztandarowe, dzieci komunijne w strojach, panie, młodzież i dzieci w strojach regionalnych. Panów do niesienia baldachimu oraz wiernych do licznego udziału w uroczystości odpustowej. Nieszpory oraz Msza św. o godz. 17.00 również w kaplicy.

5. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w pierwszy piątek i pierwszą sobotę - godzinę przed Mszą św.

6. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN - ODDZIAŁ HAŻLACH /

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Os. „Karolinka ” ul. Długa 11, 5, 3, 2, 1