Ogłoszenia duszpasterskie 30.06. - 07.07.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jako uczniowie Jezusa, jesteśmy powołani do współtworzenia królestwa Bożego. Podążając śladami naszego Mistrza, możemy odczuwać zmęczenie i zniechęcenia, dlatego nieustannie powinniśmy odnawiać nasz osobisty wybór. Historia powołania nigdy się nie kończy. Uczestnictwo we Mszy świętej jest znakiem naszej gotowości do nieustannego kroczenia za Panem. Chcemy słuchać Jezusa Chrystusa i opowiadać się za życiem w Jego królestwie.

1. Dziś o godz. 16.30 ostatnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2.Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę - święto Św. Tomasza, Apostoła - w sobotę - wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

3. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej. - I Piątek - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa - I Sobota - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny O godz. 7.30 Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

4. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św. 

5.W dniach od 6 - 11 sierpnia - Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany będzie autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Babilon

ul. Skoczowska 2, 6, 8, 5 

ul. Graniczna 7