Ogłoszenia duszpasterskie 30.05 - 6.06.2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy, która ma nam przypomnieć chrześijańską prawdę o Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Trzy Osoby Boskie będące Jednym Bogiem to tajemnica, przed którą możemy tylko uklęknąć w pokorze, bo przekracza ona zdolności naszego pojmowania.
  2. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odprawimy ostatnie nabożeństwo majowe, podczas którego podziękujemy za wszelkie łaski otrzymane w mijającym miesiącu.
  3. We wtorek - 1 czerwca - wspominamy św. Justyna, męczennika. Z racji Dnia Dziecka zapraszamy na 16.30 na pierwsze nabożeństwo czerwcowe wszystkie dzieci i mamy z dziećmi. Będziemy się modlili, aby nasze pociechy zawsze były wierne Panu Jezusowi i aby On błogosławił im tak, jak czynił to wędrując i nauczając dwa tysiące lat temu.
  4. W czwartek - 3 czerwca - obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte o godz. 8.00 i 11.00. Podczas Mszy o godz. 8.00 przejdziemy z procesją eucharystyczmą. Pierwszy ołtarz: p.Kraus - Siekierka, drugi: p.Piekar, trzeci: p.Łazarz, czwarty: kapliczka św. Anny. Serdecznie zapraszamy. Na godzinę 17.00 zapraszamy także na Godzinę Świętą i nabożeństwo czerwcowe do kaplicy Opatrzności Bożej. Po nim wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.
  5. W I piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież, nauczcieli i rodziców na Mszę Świętą szkolną: - do Rudnika na godz. 16.00; - do kościoła parafialnego na godz. 17.00 Skorzystajmy tego dnia ze spowiedzi pierwszopiątkowej i ofiarujmy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  6. W I sobotę miesiąca zapraszamy na 7.30 na różaniec prowadzony przez róże różańcowe. O godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca zniewagi wyrządzane Niepokalanemu Sercu NMP. Od 9.00 odwiedzimy naszych chorych, których można zgłaszać telefonicznie w kancelarii.
  7. Przypominamy, że do końca października odprawiamy Msze i nabożeństwa także w kaplicy Opatrzności Bożej. W niedziele Msze Święte będą tam o godz. 17.00 i 19.00, a we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Zapraszamy co niedzielę na nabożeństwa czerwcowe do kaplicy Opatrzności Bożej na godz.16.30.
  8. W kościele parafialnym, czerwcówki odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, a w Rudniku w środy i piątki po Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH
  10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W najbliższy piątek do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Spacerowej 63, 59, 57, 55, 43.