Ogłoszenia duszpasterskie 3. - 10.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz. 12.00 – spotkanie rodziców i dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św. O godz. 16.15 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza św. wieczorna o 17.00.

2. W poniedziałek, 4 marca, przypada święto Św. Kazimierza, Królewicza. O godz. 17.00 – w poniedziałek - Msza św. za + Zbigniewa Gwóźdź – od rodziny Okrasków z Pogwizdowa - / odprawia Ks. Grzegorz poza Parafią /.

3. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4.W piątek – zapraszamy wiernych do udziału w tradycyjnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej. *Droga Krzyżowa – w Rudniku o 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15Po Drodze Krzyżowej - Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową i Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Po Mszy św. spotkanie oazy młodzieżowej w salce.

5. - W sobotęo godz. 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty parafialne. W sobotę w czasie Mszy św. wieczornej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi Ks. Janusz ze Zgromadzenia O. Oblatów z Kędzierzyna Koźla. Plan rekolekcji podany jest w gazetce „ Anioł Kończycki ” oraz wywieszony w gablotkach przy kościele.

6. *W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ciast w ramach słodkiej niedzieli. Ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo dzieci i młodzieży z naszej parafii.

7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godziny 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy się modlić za dusze zalecane. Również w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

9. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN - ODDZIAŁ HAŻLACH /

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy Babilon ul. Ks. Skoczowska 2, 6, 8 ul. Ks. Olszaka 90, 86