Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.- 5.11.2023

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś ostatnia niedziela października. Obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła. O godz. 16.30 – Różaniec i Msza św. wieczorna o godz.17.00. Dzisiaj i w Uroczystość Wszystkich Świętych młodzież rozprowadza znicze a dzieci stroiki nagrobne.

2. W środę – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 - w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30. O godz. 14.00 – nabożeństwo za Zmarłych. Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich najbliższych proszę o udział w procesji ze świecami. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „ Ojcze nasz … ” i „ Wierzę …”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu w dniach od 1 – 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się za Zmarłych. O godz. 19.00 na Górnym Cmentarzu młodzież poprowadzi Różaniec z zaleckami. Zapraszamy młodzież dorosłych i rodziny do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

3. W czwartek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00 – w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 9.30 Jest to I czwartek miesiąca. Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania.

4.  I Piątek – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Msza św. szkolna o godz. 17.00 – w kościele parafialnym , zaś w Rudniku – o godz. 16.00. Z racji pierwszego piątku zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie młodzieżowe w salce do godz.19.00

5. – I Sobota – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W liturgii wspominamy Św. Karola Boromeusza. W tym dniu przypada 43. rocznica przyjęcia sakry przez biskupa Janusza Zimniaka, którego polecamy pamięci w modlitwie. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy telefonicznie w kancelarii parafialnej. / Tel. 33 8 569 310 /.

6. Wypominki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Różaniec za Zmarłych w dniach od 2 – 8 listopada o godz. 16.30. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod dzwonnicą.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od 16.00 – w czasie Godziny Świętej.

8. Zgodnie z wytycznymi Wydziału Duszpasterskiego Kurii Bielsko-Żywieckiej, w każdą trzecia niedzielę miesiąca po Mszy św. o 11.00, odbywać się będą spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie obędzie się 19 listopada. Obecność obowiązkowa.

9. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Wygoda ul. Spacerowa 9, 5, 5 A, ul. Dworcowa 5; ul. Cieszyńska 53, 51 B ;