Ogłoszenia duszpasterskie 29.08. - 5.09.2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz.16.30 – nieszpory oraz Msze św. wieczorne o godz. 17.00 i 19.00 w kaplicy Opatrzności Bożej. Ze względu na bezpieczeństwo związanie z malowaniem zewnętrznym kościoła - Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie, / aż do zakończenia prac / - odprawiane będą w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. W środę, 1 września – rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.00 w kościele parafialnym oraz w kaplicyw Rudniku Po Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom kl. I – rozpoczynającym naukę w szkole. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w pełni mogły uczestniczyć we Mszy św., prosząc o Boże błogosławieństwo na czas nauki w nowym roku szkolnym i katechetycznym

3. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, - I Czwartek - od 16.00 - Godzina Święta, podczas której polecamy sprawę powołań do służby Bożej samemu Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi. - I Piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w Rudniku – o godz.16.00, zaś w kościele parafialnym o 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata. - I sobota – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę, 5 września dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach. Msza św. dziękczynna w Rudniku o 9.30, w kościele parafialnym o 11.00

5. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 – w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

6. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

7. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny Rolników