Ogłoszenia duszpasterskie 29.07 - 05.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Napomnienie Św. Pawła: Znoście siebie nawzajem w miłości ( Ef 4, 2b) jest adresowane do nas. W każdej wspólnocie jest wielość ludzkich charakterów, talentów i zdolności, sympatii i antypatii, konfliktów i sporów, rozmaitych punktów spojrzenia na temat drogi Kościoła wyznaczonej przez Chrystusa. Pomimo tych zauważalnych różnic, istnieje jedno wspólne powołanie do wiary, jeden chrzest zanurzający nas w tajemnicy Syna Bożego. Jedność w wierze jest możliwa, gdy wszyscy okażą się gotowi podejść do siebie nawzajem z miłością i cierpliwie siebie znosić. Wskazanie Pawłowe jest zatem wciąż aktualne i podyktowane troską o poprawne relacje między ludźmi.

1. Dziś po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie samochodów oraz błogosławieństwo kierowców. W ramach akcji "Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa" - pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara jest przeznaczona na ten cel.

O godz. 16.30 nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

- w środę - wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

- w sobotę - wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła - patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.

5. W tym tygodniu przypadają :

- I Czwartek - Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

- I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

- I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian.

6. W czwartek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki : odmówienie modlitwy "Ojcze nasz...", "Wierzę w Boga Ojca..." , modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia sakramentalnej spowiedzi i komunii św.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

8. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Osoby, które zgłosiły swój udział w tej pielgrzymce proszone są o dokonanie wpłaty i uzupełnienie danych.

* dorośli - 50.- ;

* młodzież ucząca się oraz dzieci - 35.- ;

* autokar - powrót - 35.- ;

* koszulka - 15.- zł

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania w piątek prosimy rodziny z Osiedla "Karolinka"

ul. Długa 22, 14, 15, 13, 11, 9