Ogłoszenia duszpasterskie 29.05. - 5.06.2022

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś o godz. 16.30 – nabożeństwo majowe w kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. wieczorne o 17.00 i 19.00 również w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji - wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe - środa – wspomnienie Św. Justyna, męczennika - piątek – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

3. W środę, 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlimy się również za wszystkie dzieci z racji przypadającego w tym dniu ich święta.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

- I Czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele.

I Piątekoddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : w Rudniku – o godz. 16.00 ; w kościele parafialnym o godz. 17.00 Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata.

– I Sobotaczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. ( Tel. 33 / 8 569 310 ).

5. Trwa czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę tj. 5 czerwca. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka ku czci Św.Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.

6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek i w niedzielę o 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., w czwartek – od godz.16.00 w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Holica ul. Dolna 5, 16, 7, 13, 15, 22