Ogłoszenia duszpasterskie 29.03. - 05.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. Wskazania duszpasterskie Biskupa bielsko-żywieckiego z dnia 26.03.2020 na czas trwania epidemii.

2. Wykażmy daleko idącą samodyscyplinę pozostając w domach i nie narażajmy duszpasterzy na odpowiedzialność karną za złamanie obowiązującego prawa. Zostało ono wprowadzone, aby powstrzymać falę zachorowań i śmierci. Pamiętajmy, że na Mszy Świętej obecnych może być pięć osób.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia o godz.17.00, a w niedziele i święta bez zmian. W czwartek od 16.00 Godzina Święta.

4. Sprzątanie kościoła w najbliższy piątek - Podkaczok:

ul. Spacerowa 35, 39, 21,

ul. Podlesie 8, 12 14

5. Pod dzwonnicą można nabyć Paschaliki Wielnocne w celu wsparcia Caritas naszej diecezji.

6. Pamiętajmy, że nasza Parafia ma na utrzymaniu trzy świątynie. Po świętach, zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych w kaplicy Opatrzności Bożej. Od zawsze nasze kościoły utrzymywane były i są z Waszych składek niedzielnych i świątecznych. Ich zbieranie z przyczyn oczywistych zostało uniemożliwione. Dlatego zwracamy się do Was Parafianie z gorąca prośbą, abyście poprzez wpłaty na konto parafialne ofiar, lub do skarbon w kościele poratowali nas administratorów parafii, aby te świątynie mogły funkcjonować (opłaty za energię, gaz, zapłata zatrudnionym w kościele…)

Numer naszego konta:

B. Sp. Cieszyn o/Hażlach

50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła Kończyce Wielkie

7. Do pobrania jest już najnowszy - kwietniowy - numer Anioła Kończyckiego - zapraszamy do lektury! (klik!)