Ogłoszenia duszpasterskie 28.10 - 04.11.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś ostatnia niedziela października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła. O godz. 16.30 - nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. wieczorna o 17.00.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

3. W środę - kończymy nabożeństwa różańcowe. Po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Kandydatów zapraszamy na Różaniec i Mszę św.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W I czwartek , 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych.

W radosną uroczystość gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli już swoje ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie.

Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30

O godz. 14.00 - nabożeństwo za Zmarłych. Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich najbliższych proszę o udział w procesji ze świecami. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy ,, Ojcze nasz ... " i ,, Wierzę ... ", modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu w dniach od 1 - 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się choćby tylko w myśli za Zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Modlimy się również w intencji pasterzy Kościoła oraz prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele.

5. W I piątek - 2 listopada - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 9.30.

W tym dniu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W I sobotę - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, w Oświęcimiu - Brzezince odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

9. Wypominki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W dniach od 1 - 8 listopada - o godz. 16.30 - Różaniec - za dusze zalecane.

10. Przypominam, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła - przed opuszczeniem Cmentarza -GASIMY !

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Statek

ul. Statek 10, 12, 16, 16 A, 18, 20