Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.- 4.09.2022

Ogłoszenia duszpasterskie


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz.16.30 nieszpory i Msza św. o 17.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela 

- w sobotę – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. We wtorek, 30.08. - o godz. 19.00 – odbędzie się spotkanie byłych uczniów klas VIII - / od września szkoły średniej /, którzy 23 września / piątek / o godz. 17.00 z rąk księdza bpa Piotra Gregera mają otrzymać sakrament bierzmowania. Obecność młodzieży oraz jednego z rodziców obowiązkowa.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. 

- I Czwartek - 1 września - rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. w intencji uczniów, nauczycieli i katechetów o godz. 8.00 – w kościele parafialnym oraz w Rudniku. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom kl. I – rozpoczynającym naukę w szkole. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w pełni mogły uczestniczyć we Mszy św., prosząc o Boże błogosławieństwo na czas nauki w nowym roku szkolnym i katechetycznym.  Od 16.00 – Godzina Święta – modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej. 

- IPiątekoddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w Rudniku o godz. 16.00, zaś w kościele parafialnym o 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata. 

- I Sobota – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. ( Tel. 33 / 8 569 310 ).

6. W przyszłą niedzielę, 4 września dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach. Msza św. dziękczynna o godz. 9.30 - w Rudniku, w kościele parafialnym o godz. 11.00. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera męczennika.

7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św., w czwartek od 16.00 - w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii.

Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny Rolników.