Ogłoszenia duszpasterskie 28.04. - 05.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


II NIEDZIELA WIELKANOCNA - CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Bóg ma miłosierdzie dla nas, ludzi - oto centralne orędzie drugiej niedzieli, która kończy czas oktawy Wielkanocy. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni, gdy nasza ziemska wędrówka dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.

1. Dziś kończymy czas oktawy Wielkanocy i rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. O godz. 15.00 - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2.Liturgiczne obchody tygodnia. - w poniedziałek - uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski ( przeniesiona z dnia 23 kwietnia ). - w środę - wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika - w czwartek - wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła - w piątek - uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - w sobotę - wspomnienie Św. Floriana, męczennika

3. We wtorek, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godz. 12.00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia w piątek, 3 maja, o godz. 15.00 modlitwą Koronki oraz Mszą św.

4. W środę - 1 maja - rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca - I czwartek - modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej, prosimy także Pana Boga o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta

6. - I piątek, 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym, zaś w Rudniku o 9.30. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to zarazem Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. - I sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. W tym dniu ofiarą zbieraną do puszek wspomagamy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu w sobotę do sprzątania prosimy rodziny z Bloku przy ul. Ks. Kukli 24 i 24 A