Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020 - 03.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o własnych rodzinach. Módlmy się też za wszystkie rodziny rozbite na terenie naszej parafii i rodziny dotknięte agresją i niezgodą. Wieczorna Msza Święta o godz. 17.00, zaś pół godziny przed Mszą wieczorną o godz. 16.30, dzisiaj i codziennie, odmawiamy „Różaniec do granic nieba”.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek - 28.01 - Święto Świętych Młodzianków 

Czwartek - 31.01 - Wspomnienie Św. Sylwestra, papieża 

Piątek - 01.01 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 

Sobota - 02.01 - Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

3. W czwartek przypada ostatni dzień roku 2020. Msze Święte dziękczynne za miniony rok połączone z rocznym sprawozdaniem Proboszcza Parafii odprawiamy w Rudniku o godz. 14.00, a w kościele parafialnym o godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek świętujemy pierwszy dzień Nowego Roku 2021. Jest on obchodzony w Kościele jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, więc Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Jest to także pierwszy piątek stycznia. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotnie Wspomnienie Świętych Bazylego i Grzegorza przypada także pierwsza sobota miesiąca, więc oddajemy cześć również Niepokalanemu Sercu NMP.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej parafii, które składacie zarówno na tacę, jak i drogą elektroniczną na nasze konto. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy także za przygotowanie naszych świątyń do świątecznych i niedzielnych Eucharystii.

7. Zgodnie z zaleceniem Komisji Liturgicznej, przypominamy raz jeszcze zasady przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Kiedy kapłan podchodzi do nas, wyciągamy przed siebie ręce złożone lewa na prawej, na wysokości klatki piersiowej. Po otrzymaniu Komunii, od razu wkładamy ją do ust prawą ręką, zanim odejdziemy do ławki.

8. W najbliższą środę - 30 XII - do sprzątania poprosimy mieszkańców dzielnicy:

Os. "Karolinka" – ul. Długa 7, 3, 2, 1, 5

Na rok 2021 przyjmijcie nasze najserdeczniejsze życzenia. Niech Dzieciątko Jezus, które narodziło się dla naszego zbawienia zostanie w Waszych sercach, w Waszych domach i w Waszym życiu na kolejne miesiące. Niech wleje w Wasze serca nadzieję na błogosławiony, szczęśliwy i zdrowy Nowy Rok 2021.