Ogłoszenia duszpasterskie 27.10 - 03.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

ODPUST   KU  CZCI  OPATRZNOŚCI  BOŻEJ

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach poświęconych obchodzona jest jako uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Dzisiaj też obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Różaniec o 16.30 i Msza św. wieczorna godz. 17.00 - również w kaplicy. 

2. W poniedziałek - święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarniamy Księdza Biskupa Seniora z racji przypadających imienin.

3. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 16.30 - Różaniec

4. W piątek, 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych.Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 w kościeleparafialnym i w Rudniku o 9.30. O godz. 14.00 - nabożeństwo za Zmarłych. Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich najbliższych proszę o udział w procesji ze świecami. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy ,, Ojcze nasz ... " i ,, Wierzę ... " , modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu w dniach od 1 - 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się choćby tylko w myśli za Zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 2 listopada - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00 w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 9.30

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych i starszych - w sobotę 9 listopada od godz. 9.00 Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej

7. W przyszłą niedzielę w Oświęcimiu - Brzezince odbędzie się tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.

8. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Wypominki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W dniach od 1 - 8 listopada o godz. 16.30 - Różaniec za dusze zalecane.

10. Przypominam, że świece i znicze na Dolnym Cmentarzu ze względu na bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła - opuszczając Cmentarz - GASIMY !

11. Msze św. w kaplicy Opatrzności Bożej : wtorek - godz. 18.00 ; sobota - godz. 17.00 ; niedziela - godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna - godz. 17.00 - / do końca listopada /.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii.

13. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w czwartek do sprzątania prosimy Rodziny z Prawej Strony Piotrówki :

ul. Kościelna 6, 7 ; ul. Szkolna 2, 2 A