Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.-4.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Bóg jednak nie chce naszej śmierci, ale nawrócenia. Dlatego posłał na świat swojego Jednorodzonego Syna. Kroczenie drogą wyznaczoną przykazaniami Dekalogu nie jest łatwe, ale możliwe. Pan Jezus pragnie nas podczas Eucharystii umocnić w podążaniu do niebieskiego Jeruzalem, karmiąc swoim słowem i umacniając swoim Ciałem.

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Michała Archanioła. Uroczysta Suma odpustowa o 11.30. Słowo Boże wygłosi O. Winicjusz - franciszkanin. Nieszpory o godz.16.30 i Msza św. o 17.00 w Opatrzności Bożej.

  • Liturgiczne obchody tygodnia :

  • w poniedziałek - wspomnienie Św. Wacława, męczennika

  • we wtorek - święto Świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

  • w środę - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

  • w czwartek - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła

  • w piątek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

2. We wtorek po Mszach św. Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

3. W środę, 30 września przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, zaś zakończenie Mszą św. O 17.00. Plan Adoracji podany jest w gablotkach przy kościele.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- I Czwartek - modlimy się w intencji pasterzy Kościoła oraz prosimy o nowe powołania do służby w Kościele. Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa

5. I Piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o 17.00. Tego dnia przypada wspomnienie Aniołów Stróżów, więc na Mszę Świętą zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

6. I Sobota - o 7.30 Różaniec, a po nim Msza Święta wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu NMP. Od 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian. Odwiedziny zgłaszamy w Kancelarii Parafialnej. 8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą, zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę godzinę przed Mszą Świętą.

- Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

- Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

- W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy : Babilon: Ks. Olszaka 84, 80, 82, 64; Młyńska 14, 18