Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.-03.09.2023

Ogłoszenia duszpasterskie


XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 16.30 – nieszpory i Msza św. o godz. 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej. Msze św. w kaplicy Opatrzności Bożej sprawowane będą do niedzieli – 17 września.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła 

- we wtorek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

3. W czwartek od godziny 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca 

- I Piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

- I Sobotaczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godziny 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. ( Tel. 33 / 8 569 310 )

5. W przyszłą niedzielę, 3 września dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie zebrane plony w tegorocznych żniwach. Msza św. dziękczynna o godz. 9.30 – w Rudniku, w kościele parafialnym o godz. 11.00 . Również w przyszłą niedzielę odbędzie coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika

6. W poniedziałek, 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. w intencji uczniów, nauczycieli i katechetów o godzinie 8.00 w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Rudniku. Po Mszach św. nastąpi poświęcenie tornistrów uczniom klas I. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w pełni mogły uczestniczyć we Mszy św., prosząc o Boże błogosławieństwo na czas nauki w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 – w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

8. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w sobotę o 13.00 - / po ślubie / - do sprzątania prosimy Rodziny Rolników.