Ogłoszenia duszpasterskie 27.05 - 03.06.2018

Przez chrzest zostaliśmy wprowadzeni w tajemnicę Boga Trójjedynego. Staje się ona bardziej dostępna nie przez rozumowanie, ale przez uczestnictwo w życiu Boga. Jezus Chrystus posyła nam Ducha Świętego i jest zarazem drogą prowadzącą do Ojca. Ten Bóg - jeden w trzech Osobach - zaprasza nas do udziału w liturgii eucharystycznej, która jest uczestnictwem w misterium.

1. Dziś o godz. 16.30 - nabożeństwo majowe. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- we wtorek - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

- w środę - wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji

- w czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

- w piątek - wspomnienie Św. Justyna, męczennika

3. W czwartek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Parafii do czterech ołtarzy.

- I Ołtarz - p. Kraus, Siekierka

- II Ołtarz - p. Piekar

- III Ołtarz - p. Łazarz, Raszka

- IV Ołtarz - Probostwo

Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci I Komunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, panów do niesienia baldachimu oraz wszystkich wiernych do licznego udziału w Uroczystości Bożego Ciała. Dzieci I - szo Komunijne zapraszamy do udziału w procesji również w oktawie Bożego Ciała tj. do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa - do 8 czerwca.

Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

O godz. 16.30 - ostatnie nabożeństwo majowe.

Próba dzieci sypiących kwiaty przed Najświętszym Sakramentem - w środę po Mszy św.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- I Piątek - oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną: - w Rudniku o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii wynagradzającej za grzechy świata.

W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Modlimy się również za wszystkie dzieci z racji przypadającego w tym dniu ich święta.

- I Sobota - czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Od godziny 9.00 - odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę, 3 czerwca odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz I piątek i I sobotę - godzinę przed Mszą św.

7. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w czwartek, w sobotę i w niedzielę o godz. 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy:

Łubowiec

ul. Długa 80, 86, 81 ;