Ogłoszenia duszpasterskie 27.02. - 6.03.2022

Ogłoszenia duszpasterskie


VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Po Sumie rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne poprzedzające okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz uczniów kl. III i VIII – którzy przygotowują się do I Komunii św. i do Bierzmowania. Plan Adoracji wywieszony jest w gablotkach przy kościele. Na godz. 16.30 zapraszamy na Różaniec – w intencji Ojczyzny i pokój dla świata. Msza św. wieczorna o godz.17.00. Również dzisiaj rozpoczynamy 55 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

2. W piątek, 4 marca – obchodzimy święto Św. Kazimierza, królewicza.

3. W tym tygodniu - 02 marca - ŚRODA POPIELCOWA. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.30 i 17.00 – w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 16.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Czwartek od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele.

5. – I Piątek - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

* Droga Krzyżowaw Rudniku o godz. 15.30, zaś w kościele parafialnym o 16.15 Po Drodze Krzyżowej – Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. Przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

* Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym – w niedzielę o godz. 16.15

6.I Sobota – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

7. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.

8. Przypominamy, że codziennie o godz. 16.30 odmawiamy Różaniec – w intencji Ojczyzny i pokój dla Świata.

9. W zakrystii można składać wypominki za dusze Zmarłych. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów będziemy się modlić za dusze zalecane.

10. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą, w czwartek od godz. 16.00 w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

11. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH 

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Os. „Karolinka” ul. Długa 7, 5, 3, 2, 1