Ogłoszenia duszpasterskie 26.11. - 03.12.2023

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Razem z całym Kościołem wyznajemy, że Chrystus jest naszym Królem. O godz. 16.30 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo dziękczynne ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj też można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.

2. W czwartek – przypada święto Św. Andrzeja , Apostoła Od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii wynagradzającej za grzechy świata. Msza św. szkolna - o godz. 16.00 - w Rudniku , w kościele parafialnym o 17.00. Po Mszy św. spotkanie młodzieżowe w salce katechetycznej do godz. 19.00

4. I Sobota – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Przedświąteczny objazd chorych – w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00. Zabawa Andrzejkowa w salce katechetycznej dla grup dziecięco – młodzieżowych od godz. 10-13. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia – rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od 16.00 – oraz w pierwszy piątek i pierwszą sobotę – godzinę przed Mszą św.

7. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN ODDZIAŁ HAŻLACH /

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Świerczyniec ul. Świerkowa 2, 4, 12, 20, 11 ; ul. Strażacka 39