Ogłoszenia duszpasterskie 26.09. - 03.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

1. Obchodzimy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Michała Archanioła. Uroczysta Sumaodpustowa o 11.30. Słowo Boże wygłosi O. Wit – franciszkanin z Cieszyna. Nieszpory odpustowe o 16.00 - w kościele parafialnym. Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 – w kaplicy Opatrzności Bożej. 

* Przypominamy: ze względu na bezpieczeństwo związanie z malowaniem zewnętrznym kościoła - Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę odprawiane będą w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera 

- we wtorek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika 

- w środę – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała 

- w czwartek – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła 

- w piątek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła - w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

3. W czwartek, 30 września, przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 8.00 – w kościele parafialnym, zaś zakończenie Mszą św. o godz. 17.00 - / w kościele parafialnym / Plan Adoracji podany jest w gablotkach.

4. W tym tygodniu przypadają : pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - I Piątek – uwielbiamy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : do Rudnika na – godz. 16.00 ; do kościoła parafialnego – na godz. 17.00. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa.

5. W I Sobotęoddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. O 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu N.M.P Od godz. 9.00 – odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

6. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą, w czwartek od godz. 16.00 w czasie Godziny Świętej oraz w I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę, jak i drogą elektroniczną na konto naszej parafii: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Domów k/ Zamku ul. Ks. Kukli 18, 14 ; ul. Willowa 9, 11, 16