Ogłoszenia duszpasterskie 26.05 - 02.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


Każdego dnia Kościół Chrystusowy staje przed nowymi wyzwaniami, zadaniami i pytaniami. Nie może być mowy o stagnacji, ale rzeczywistość wspólnoty Kościoła ma wymiar dynamiczny. Duch Jezusa Chrystusa, Duch prawdy i pokoju, jest w Kościele przyczyną owej dynamiki. Tego, który posłał nam od Boga Pocieszyciela, Ducha Świętego, uwielbijmy i oddajmy Mu należną cześć dziękując za Jego zmartwychwstanie.

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość Prymicji Ks. Macieja Stoły. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30 i Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Dzisiaj też modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. - 27.V. - poniedziałek - / W okresie zasiewów / - procesja do kapliczki p. Łazarz - 28.V. - wtorek - / O uświęcenie pracy ludzkiej / - procesja do Krzyża i kapliczki przy ul. Długiej - 29.V. - środa - / Za głodujących / - procesja do Św. Jana Nepomucena

3. Liturgiczne obchody tygodnia : - w środę - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy - w czwartek - wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji - w piątek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - w sobotę - wspomnienie Św. Justyna, męczennika

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

5. W piątek - Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży : o 16.00 w Rudniku, w kościele parafialnym o 17.00. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe. Rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona w niedzielę, 9 czerwca.

6. W sobotę, 1 czerwca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z racji pierwszej soboty miesiąca. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godziny 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Modlimy się również za wszystkie dzieci z racji przypadającego w tym dniu ich święta. Rozpoczynamy też nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, sobotę i w niedzielę o godz. 16.30, pozostałe dni po Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie. 

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I sobotę - godzinę przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Lewej strony Piotrówki

ul. Ks. Olszaka 7, 9, 17, 15, 23A