Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.-6.02.2022

Ogłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 16.30 – nieszpory i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera - w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego - w czwartek – wspomnienie Świętego Błażeja, biskupa i męczennika - w sobotę – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy

3. W środę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte: – w kościele parafialnym - o godz. 8.00 i 17.00 - w Rudniku - o godz. 16.00. Na pamiątkę tego wydarzenia będą poświęcone świece – znak Chrystusowego światła. Poświęcona świeca Gromnica towarzyszy wierzącym we wszystkich trudnych chwilach życia. W czasie Mszy św. o godz. 16.00 - w Rudniku i Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone świece i książeczki. Na Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

4. W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. - I Czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której polecamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy Boga o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. W tym dniu – po Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa Św. Błażeja – patrona czuwającego nad gardłem i ludzkim głosem, prosząc o jego wstawiennictwo.

5. - I Piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : - w Rudniku – o godz. 16.00; - w kościele parafialnym o 17.00, Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii wynagradzającej za grzechy świata.

6. - I Sobotaczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 – Różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca za grzechy świata. Z racji liturgicznego wspomnienia Św. Agaty, dziewicy i męczennicy tego dnia błogosławimy chleb –symbol dobroci, wodę – która jest przeciwieństwem niszczącego ognia, a zarazem czynnikiem podtrzymującym życie i gaszącym pragnienie oraz sól – nieodzowną przyprawę, która nadaje smak i chroni przed zniszczeniem.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą, zaś w I czwartek, I piątek i I sobotę – godzinę przed Mszą św.

8. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie przez cały czas na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii.

Numer Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 BANK SPÓŁDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny dzielnicy : Os. „Karolinka” ul. Karolinka 8, 10 ul. Prosta 3, 4, 7, 8