Ogłoszenia duszpasterskie 26.01 - 02.02.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


III NIEDZIELA ZWYKŁA

Jako wspólnota ludzi w wielu sprawach się różnimy: mamy swoją historię, własne nadzieje, osobiste radości oraz indywidualne porażki. Pomimo wszelkich odmienności łączy nas wiara w Boga Trójjedynego. Prośmy zatem - na zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan - o ducha jedności wyrażającego się w wielu płaszczyznach.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 

2. Liturgiczne obchody tygodnia: - we wtorek - wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła - w piątek - wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera 

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

6. W piątek - Msza św. szkolna: - w Rudniku o godz. 16.00 - w kościele parafialnym o 17.00 Dzieci i młodzież zapraszamy do liczniejszego udziału w Mszy św. szkolnej.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca, a po nim Msza św. wynagradzająca zniewagi Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 - odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu w czasie Mszy św. poświęcone będą świece Gromnice - znak Chrystusowego światła. Poświęcona świeca gromnica towarzyszy wierzącym we wszystkich trudnych chwilach życia. W czasie Mszy św. o godz. 9.30 - w Rudniku oraz o godz.11.00 - w kościele parafialnym - dzieci kl. III, które w maju przystąpią do I Komunii św. otrzymają poświęcone świece. Na Msze św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w I sobotę - godzinę przed Mszą św.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii. 

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z dzielnicy: Holica

ul. Górna 13, 17, 19 

ul. Dolna 26

ul. Zamkowa 14