Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2022 - 01.01.2023

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Obchodzimy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godz. 16.00 – zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika - we wtorek – święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty - w środę – święto Św. Młodzianków, męczenników - w piątek – święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa

3. W poniedziałek, 26 grudnia – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 – w kościele parafialnym oraz w Rudniku o godz. 9.30 W tym dniu w kościołach odbywa się tradycyjne poświęcenie owsa. Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

4. We wtorek – 27 grudnia - rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie – zwane kolędą. Plan odwiedzin podany jest w styczniowym numerze gazetki parafialnej „ Anioł Kończycki ” oraz wywieszony w gablotkach.

5. W środę, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków. Na Mszę św. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

6. W czwartek – od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii.

7. W piątek, 29 grudnia – Święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy prosić Boga, by Święta Rodzina z Nazaretu była natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach.

8. W sobotę, 31 grudnia ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2022. Msze św. dziękczynno - przebłagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez Proboszcza Parafii – w kościele parafialnym o godz. 16.00 , zaś w Rudniku o godz. 14.00 W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Odpust zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn „ Ciebie Boga wysławiamy … ”.

9. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia - Nowy Rok – 2023.

10. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

11. BÓG ZAPŁAĆ - za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii.

Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

BANK SPÓŁDZIELCZY / ODDZIAŁ HAŻLACH.

Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy :

Lewa Str. Piotrówki : ul. Ks. Olszaka 58, 54, 52, 28, 26;