Ogłoszenia duszpasterskie 25.11. - 02.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. On jest prawdą w słowie i czynie, zawsze opowiada się po jej stronie, nawet wtedy, gdy jest ona dla ludzi niewygodna i wymagająca. Jego królestwo nie ma ziemskich korzeni, ale jest darem nieba. Uczestnicząc w Eucharystii mamy świadomość bycia ludem Bożym, którego Chrystus jest Panem i Królem.

1. Dziś o godz. 16.30 - uroczyste nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś też można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej. Msza św. wieczorna o 17.00.

2. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, patrona naszej Parafii.

3. W środę - po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy Boga o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek, 30 listopada przypada święto Św. Andrzeja, Apostoła. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną : o godz. 16.00 w Rudniku, zaś w kościele parafialnym o godz. 17.00

6. W sobotę - oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.30 - Różaniec prowadzony rzez Róże Żywego Różańca i Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy przed świętami tj. w piątek - 21 grudnia - od godz. 9.00

7. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

8. W kancelarii parafialnej w godzinach od 9.00 - 12.00 można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Godziny Świętej oraz w I sobotę - godzinę przed Mszą św.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Holica

ul. Górna 29, 31, 23, 18