Ogłoszenia duszpasterskie 25.10-01.11.2020

Ogłoszenia duszpasterskie


N I E D Z I E L A - UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. o 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- środa - święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o emerytowanym biskupie Tadeuszu Rakoczym.

3. W czwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o 16.00, a w kościele parafialnym o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

5. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Nabożeństwa różańcowe codziennie, do soboty, o godz. 16.30. Różaniec w Rudniku - w środę i w piątek po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii. Bóg zapłać także za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

8. W najbliższy piątek do sprzątania poprosimy mieszkańców dzielnicy Łubowiec: ul. Pilotów 11, 15, 17, 25, 28

9. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia zapraszamy na godz. 14.00 do kościoła na nabożeństwo za zmarłych. Pamiętajmy, że liczba wiernych w naszym kościele została ograniczona do 20 osób, dlatego pierwszeństwo mają rodziny, które tego roku straciły swoich najbliższych.

10. Ze względów epidemiologicznych, procesje na cmentarzu zostały odwołane w całej Polsce. Biskupi apelują, aby wizyty na cmentarzu rozłożyć na cały miesiąc listopad, celem uniknięcia większych zgromadzeń przy grobach. Papież Franciszek wydał specjalny dekret wydłużający możliwość wyproszenia odpustu zupełnego dla zmarłych na cały listopad.

11. Apelujemy do wszystkich odwiedzających dolny cmentarz, aby gasili świece i znicze zanim opuszczą cmentarz. Prosimy wszystkich o odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszego drewnianego kościoła. Zachęcamy naszych Parafian, aby w ramach wieczornego spaceru sprawdzili, czy na grobie bliskich nie palą się znicze pozostawione np. przez gości z innych parafii. Jak co roku, ze względów bezpieczeństwa polecamy znicze elektryczne.