Ogłoszenia duszpasterskie 24.06 - 01.07.2018

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

Dziś przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Głoszone przez niego orędzie, także dzisiaj, ma to samo zadanie : przygotować ludzi na przyjście Chrystusa. Wezwanie Jana jest proste, oczywiste i nawiązuje do motywu drogi. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi o dosłowne drogi czy ścieżki, lecz o to, co jest wyrazem duchowej wędrówki przez życie. Przygotować drogę dla Pana i prostować ścieżki dla Niego - w praktyce oznacza pozwolić prowadzić się Chrystusowi, uznać Go za Pana swojego życia.

1. Dziś o godz. 16.30 - zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. W czwartek, wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

O godz. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W piątek, 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

4. W sobotę, 30 czerwca kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany będzie autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

8. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania w piątek prosimy rodziny z Osiedla "Karolinka"

ul. Ks. Olszaka 6, 8, 12, 12A

ul. Prosta 1, 1A