Ogłoszenia duszpasterskie 23. - 30.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie


W nadchodzących dniach będziemy sobie życzyć radosnych, pełnych pokoju świąt Narodzenia Pańskiego. Wyraża się w tym nasza tęsknota za pokojem w nas samych, w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Odczuwamy przy tym że własnymi siłami nie potrafimy zaprowadzić pokoju w sobie i naszym otoczeniu. Mamy więc Boże orędzie niosące pocieszenie. W duchu adwentowego oczekiwania wychodzi naprzeciw Ktoś, kto chce być z nami, kto działa w nas swoją mocą i kto jest prawdziwym pokojem. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa Chrystusa znającego ludzkie tęsknoty, który obdarza świat pokojem i zbawieniem.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. W poniedziałek, 24 grudnia - Wigilia Narodzenia Pańskiego. O godz. 8.00 - Msza św. O godz. 22.00 - PASTERKA - w Rudniku. PASTERKA - w kościele parafialnym o godz. 24.00 Pół godziny przed Pasterką - Jutrznia.

3. We wtorek, 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30. O godz. 16.00 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe.

4. W środę, 26 grudnia - święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym i w Rudniku o godz. 9.30. W tym dniu w kościołach odbywa się tradycyjne poświęcenie owsa. Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W czwartek , 27 grudnia - święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Od godz. 16.00 - Adoracja NajświętszegoSakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym dniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Plan odwiedzin podany jest w styczniowym numerze gazetki parafialnej "Anioł Kończycki" oraz wywieszony w gablotkach.

6. W piątek, 28 grudnia- święto Świętych Młodzianków. Na Mszę św. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

7. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa.

Będziemy prosić Boga, by Święta Rodzina z Nazaretu była natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach.

8. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy : Pudłowiec

ul. Cieszyńska 78, 84, 100, 94, 69