Ogłoszenia duszpasterskie 23. - 30.09.2018

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Zgromadzeni na Eucharystii, celebrujemy misterium paschalne Syna Bożego. Swoim uniżeniem Pan otworzył ludzkości drogę do Boga. To jest dla nas - podobnie jak było dla pierwszych uczniów - trudne do zrozumienia. Jezus stał się Sługą każdego człowieka, dając nam w ten sposób przykład do naśladowania w codzienności. Gotowość do służby bliźnim jest naszym chrześcijańskim powołaniem.

1. Dziś nieszpory o 16.30 i Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

Dziś po Mszach św. - ofiarą ( do puszek ) wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku - Białej.

- w czwartek - wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

- w piątek - wspomnienie Św. Wacława, męczennika

- w sobotę - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

4. W środę - po Mszach św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o 16.00, zaś w kościele parafialnym - o 17.00

Dzieci i młodzież zapraszamy do liczniejszego udziału.

7. W przyszłą niedzielę, 30 września przypada Odpust ku czci Św. Michała Archanioła. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 11.30. Słowo Boże wygłosi Ks. Mateusz Kierczak.

Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, dzieci I - szo komunijne w strojach, panie w strojach regionalnych oraz wszystkich wiernych do licznego udziału w uroczystości odpustowej.

W tym dniu w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Plan Adoracji podany będzie w najnowszym numerze "Anioła Kończyckiego" oraz wywieszony w gablotkach przy kościele.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z Odnóżki

ul. Cieszyńska 34, 32, 30, 28

ul. Lipowa 4