Ogłoszenia duszpasterskie 23. - 30.07.2023

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 16.30 – nieszpory niedzielne i Msza św. o 17.00 - w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia : - w poniedziałek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy - we wtorek – święto Św. Jakuba, apostoła, w tym dniu wspominamy również Św. Krzysztofa - w środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny - w sobotę – wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza

3. W środę, 26 lipca o godz. 17.00 – Msza św. w intencji Imienniczek Św. Anny.

4. W czwartek - od godz.16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W niedzielę, 30 lipca - po każdej Mszy św. - nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji dnia, któremu patronuje Św. Krzysztof. W ramach akcji „ Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km ” – pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara jest przeznaczona na ten cel.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od 16.00 – w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. W dniach od 6 – 11 sierpnia odbędzie się – Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy do 31 lipca.

8. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

9. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z dzielnicy Statek ul. Statek 10, 12, 16, 16 A, 20, 18