Ogłoszenia duszpasterskie 23. - 30.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie


XII NIEDZIELA ZWYKŁA

W rozmowach często pytamy się różnych ludzi: co sądzisz o tym czy innym zagadnieniu? Co myślisz o tej czy tamtej osobie? Wierzysz we wszystko, co ten lub tamta powiedział/a albo obiecał/a? Dzięki podobnym sondażom lepiej rozumiemy określone sprawy i odpowiednio budujemy relacje do innych osób. To samo odnosi się do pytania Jezusa: Za kogo Mnie uważacie? Domaga się ono odpowiedzi, które są tak różnorodne, jak ludzie wyrażający swoje subiektywne opinie. Gromadząc się na Eucharystii uwielbiamy Jezusa Chrystusa, który dla nas jest Mesjaszem, Synem Boga żywego.

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wieczorna o17.00 

2. Liturgiczne obchody tygodnia

 - w poniedziałek - uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela 

 - w piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

3. W czwartek- od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 16.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa - nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej parafii przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek Adoracji po Mszy św. porannej do godz. 10.30. O godz. 11.00 - Ślub. Dalszy ciąg adoracji - po ślubie - do godz. 15.30. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 - Chrzest. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze. 

6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek, sobotę i w niedzielę o 16.30, pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., w czwartek od godz. 16.00

8.W dniach od 6 - 11 sierpnia - Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizowany będzie autobus do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów w dniu 11 sierpnia. Zapisy również w kancelarii parafialnej.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z Lewej Strony Piotrówki :

ul. Ks.Olszaka 20, 18, 14 

ul. Sosnowa 3, 4, 6