Ogłoszenia duszpasterskie 23. - 30.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna obchodzona jest w Polsce jako Niedziela biblijna. W czasie wędrówki uczniów zmierzających do Emaus, idący z nimi Jezus uczy umiejętności odczytywania historii życia w świetle słowa Bożego. O godz. 16.30 – zapraszamy na nieszpory niedzielne. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia - w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

- we wtorek – święto św. Marka, ewangelisty

- w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

3. W poniedziałek o 17.00 – Msza św. za + Marka Handzla – od Jadzi i Jacka. / odprawia Ks. Grzegorz poza parafią /.

4. We wtorek po Mszy św. procesja do krzyża przy kościele.

5. W środę, 26 kwietnia Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 31 rocznicę święceń biskupich. Pamiętamy w modlitwach o osobie pierwszego Biskupa Bielsko – Żywieckiego.

6. W czwartek od godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W piątek Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży - w Rudniku o godz. 16.00, zaś w kościele parafialnym godz. o 17.00

8. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

9. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek od 16.00 – w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. BÓG ZAPŁAĆ – za wszystkie ofiary, które składacie na tacę oraz drogą elektroniczną na konto naszej parafii. Nr Konta: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001 / BANK SPÓLDZIELCZY CIESZYN / ODDZIAŁ HAŻLACH /

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy rodziny z Os. „ Karolinka ” ul. Długa 24, 22, 14, 15, 13