Ogłoszenia duszpasterskie 22.-29.12.2019

IV NIEDZIELA ADWENTU

Pan Bóg jest wciąż z nami ( Emmanuel ). Ta prawda stanowi treść 4 niedzieli adwentu. W każdej celebracji Eucharystii doświadczamy spotkania z Tym, który jest z nami, chce być pośród nas, pragnie być obecny w tym świecie i dla tego świata, aby go przemieniać. Otwórzmy nasze serca i umysły, by owocnie uczestniczyć w tym darze zbawienia.

1. Dziś o godz. 16.30 - nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też  "Nowenną nie do odparcia". Polecać będziemy wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. We wtorek - 24 grudnia - Wigilia Narodzenia Pańskiego . Msza św. o godzinie 8.00 O godz. 22.00 - PASTERKA - w RudnikuPASTERKA - w kościele parafialnym o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką - Jutrznia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3. W środę, 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30 O godz. 16.00 - zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe.

4. W czwartek, 26 grudnia - święto Św. Szczepana , pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 - w kościele parafialnym i w Rudniku o 9.30 W tym dniu w kościołach odbywa się tradycyjne poświęcenie owsa. Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W piątek, 27 grudnia - święto Św. Jana , Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Plan odwiedzin podany jest w styczniowym numerze gazetki parafialnej "Anioł Kończycki " oraz wywieszony w gablotkach.

6. W sobotę, 28 grudnia - święto Świętych Młodzianków. Na Mszę św. wieczorną - zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

7. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia - święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy prosić Boga, by Święta Rodzina z Nazaretu była natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach.

8. Okazja do spowiedzi : - w poniedziałek - od 15.00 - 17.00 - we wtorek - od 8.30 - 10.00 - w piątek i sobotę - pół godziny przed Mszą św.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu w piątek do sprzątania prosimy Rodziny z Odnóżki:

ul. Cieszyńska 11. 15, 21, 25

ul. Żwirowa 5, 7