Ogłoszenia duszpasterskie 22.-29.11.2020

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Możemy dziś zyskać odpust zupełny, odmawiając „Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełniając zwykła warunki odpustu. Tego dnia swoje święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka. Po południu zapraszamy na godz. 16.30 na „Różaniec do granic nieba”, na godz.17.00 na Mszę Świętą wieczorną, zaś na godz.19.00 na Nabożeństwo Pompejańskie, zwane „Nowenną nie do odparcia”. Będziemy polecać Matce Bożej Królowej Różańca Świętego z Pompejów nasze sprawy osobiste, parafialne i cały Kościół w Polsce.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- WTOREK - Wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

3. W czwartek od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o godz. 16.00, a w kościele parafialnym o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę, pomimo nauczania zdalnego.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Parafii oraz za przygotowanie naszych świątyń do niedzielnej Eucharystii.

W związku z kolejnym ograniczeniem ilości wiernych podczas nabożeństw, prosimy o wsparcie naszej parafii poprzez wpłaty na nasze konto:

Bank Spółdzielczy Cieszyn: 50 8113 1017 2003 0176 5694 0001

6. W najbliższy piątek do sprzątania poprosimy mieszkańców dzielnicy: Os. Karolinka, ul. Karolinka 1, 3, 4, 12; ul. Truskawkowa 12

7. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczynamy w Kościele czas Adwentu i początek nowego roku liturgicznego.