Ogłoszenia duszpasterskie 22. - 29.07.2018

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Każdy człowiek potrzebuje czasu wyciszenia, refleksji, wypoczynku dla ciała i ducha. Trzeba nam usłyszeć i przyjąć słowa Jezusa: Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie odludne i wypocznijcie nieco ( Mk 6, 31 ). Takie jest pragnienie Jezusa, który chce nas obdarować godziną oddechu i zastanowienia. To jest zaproszenie do właściwego wykorzystania niedzieli.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory i Msza św. wieczorna o godz. 17.00

Jest to 22 dzień miesiąca. O godz. 19.00 w kaplicy Imienia Maryi w Rudniku - NowennaPompejańska - nazywana też "Nowenną nie do odparcia", na którą serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Maryi. Będziemy polecać wszystkie sprawy Parafii, rodzin, dzieci, młodzieży. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - święto Św. Brygidy, zakonnicy

- we wtorek - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy

- w środę - święto Św. Jakuba, apostoła

- w czwartek - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

3. We wtorek - po Mszach św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła - patrona naszej Parafii.

4. W środę po Mszach św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - GODZINA ŚWIĘTA.

Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

O godz. 17.00 - Msza św. w intencji Imienniczek Św. Anny.

6. W sobotę o godz. 15.00 - w Rudniku - Msza św. w intencji Seniorów.

7. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. Nauka chrzcielna w piątek po Mszy św. wieczornej.

Również w przyszłą niedzielę - po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz błogosławieństwo wszystkich kierujących tymi pojazdami, z okazji przypadającego w tym tygodniu w środę / 25.VII. / dnia, któremu patronuje Św. Krzysztof - patron kierowców.

W ramach akcji "Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa" - to hasło Tegorocznego XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa - pomagamy przy zakupie środków transportu dla misjonarzy. Ofiara przeznaczona jest na ten cel.

8. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od godz. 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. W dniach od 6 - 11 sierpnia br. - odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotkach.

Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii.

11. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania w piątek prosimy rodziny z Osiedla "Karolinka"

ul. Długa 33, 25, 19, 17, 24