Ogłoszenia duszpasterskie 21. - 28.10.2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Współczesne społeczeństwo cechuje się między innymi wielkim wachlarzem pełnionych usług. Wiele osób żyje z ich doświadczenia. Można odnieść wrażenie, że pełnienie usługi nie jest celem, ale środkiem do wspinania się coraz wyżej po kolejnych szczeblach kariery. Pan Jezus daje nam jasny model usługiwania, zupełnie odwracając drabinę kariery : pierwsze miejsce jest zawsze na dole. Uczeń Chrystusa kroczący Jego drogami, ma być zawsze gotowy do usługiwania innym.

1. Dzisiejsza niedziela - przedostatnia miesiąca października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny.

O godz. 16.30 - nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. wieczorna o 17.00.

2. Liturgiczne obchody tygodnia :

- w poniedziałek - wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

- we wtorek - wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

3. W poniedziałek - o godz. 19.00 - Nowenna Pompejańska - nazywana też ,, Nowenną nie do odparcia " Polecać będziemy sprawy naszej Parafii, dzieci, młodzieży, rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek - od godz. 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta. Modlimy się w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek - Msza św. szkolna - w Rudniku o godz. 16.00 i w kościele parafialnym o 17.00

Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szkolną.

6. W przyszłą niedzielę, obchodzimy uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła Własnego.

Na sumie o godz. 11.00 - Chrzty i Roczki. Nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.

Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego. Modlimy się w intencji Biskupa Seniora.

7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., zaś w czwartek - od 16.00 - w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30.

Różaniec w Rudniku - w środę i w piątek po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Parafii. / składka specjalna /.

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszych dwóch Świątyń do niedzielnej Eucharystii. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z dzielnicy: Statek

ul. Statek 1, 2, 3, 4, 5